دقیق‌ترین ساعت مچی اتمی جهان رونمایی شد + عکس

دقیق‌ترین ساعت مچی اتمی جهان رونمایی شد + عکسReviewed by Mehdi on May 20Rating: 5.0دقیق‌ترین ساعت مچی اتمی جهان رونمایی شد + عکسدقیق‌ترین ساعت مچی اتمی جهان رونمایی شد + عکس. در حال حاضر نمونه‌هایی از "ساعت های اتمی" وجود دارند که دقتشان را با استفاده از سیگنال رادیویی دریافت‌
نمونه‌ اولیه دقیق ترین ساعت مچی اتمی جهان رونمایی شد. شرکت بتیز هاوایی از ساعتی رونمایی کرده که در قلب آن یک ساعت اتمی قرار گرفته که می توان آن را دقیقترین ساعت مچی دنیا توصیف کرد که در هر یک هزار سال تنها یک ثانیه را از دست می دهد.

خرید ساعت مچی

دقیق‌ترین ساعت مچی اتمی جهان رونمایی شد + عکس
 در حال حاضر نمونه‌هایی از “ساعت های اتمی” وجود دارند که دقتشان را با استفاده از سیگنال رادیویی دریافت‌شده از یک ساعت اتمی مرکزی ارائه می‌دهند.
بتیز هاوایی شرکت سازنده ساعت، یک نوع متفاوت از ساعت هوشمند تولید کرده که دارای قلب اتمی سزیم 133 است که یک ساعت اتمی را به یک گجت پوشیدنی تبدیل کرده است.
ساعت های اتمی که از سزیم 133 ساخته شده اند بسیار دقیق هستند. بهترین ساعت سزیمی تقریبا در هر 6000 سال به اندازه یک ثانیه خطا دارد.
ساعتهایی که با ساعتهای اتمی برای تنظیم زمان خود ارتباط برقرار می کنند سالها پیش تولید شده اند اما تولید یک ساعت اتمی مچی یک مسئله جداگانه است.براساس اعلام بتیز هاوایی این ساعت در هر دوره یک هزار ساله تنها یک ثانیه را از دست می دهد.این شرکت همچنین اعلام کرده است که داخل این ساعت مچی یک ساعت اتمی در مقیاس یک تراشه است که توسط Symmetricon برای کاربردهای بزرگتر ساخته شده به همین دلیل است که هیچ کس تاکنون به تلفیق آن با یک خرید ساعت مچی فکر نکرده بود.

 

ساعت مچی
نمونه‌اولیه حاضر تا حدودی بزرگ است و از باتری‌های قابل شارژ لیتیم-یون منظم استفاده می‌کند و در هر بار شارژ نیز معدود ساعاتی کار می‌کند.
گفته می‌شود، در آینده اندازه این فناوری کاهش یافته و همزمان عمر باتری آن افزایش خواهد یافت.انتظار می‌رود، تعداد معدود 20 ساعت از این دست ساعت که در امریکا طراحی و در سوئیس ساخته می‌شوند، سال آینده عرضه شوند.
بهای این سیستم 12 هزار دلار امریکا عنوان شده است.

ساعتهای اتمی از پرتو افشانی استفاده نمی ‌کنند، بلکه از سیگنالهای دقیق مایکروویو استفاده می ‌کنند. سیگنالهای مذکور هنگامی تولید می‌ شوند که الکترونها در اتمها سطح انرژی خود را دگرگون کرده و نور منتشر می ‌شود.

منبع: تایم سرا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *